Jeszcze doprecyzuj, czy to ma być produkcja seryjna, czy jednostkowa? Czy potrzebujesz zrobić z tego trójnóg do garażu, czy też podstawę lampy do salonu w pałacu (kwestia jakości wykonania). Patrząc na ten problem nasuwają mi się jeszcze takie rozwiązania:
-laser 3d do rur
-"szlifierka taśmowa do rur i profili" z kamieniem 8 i 17mm
np:
http://wolsen.pl/produkt/krbs-101-kombi ... wa-do-rur/
- jeśli to jednak ma być produkcja jednostkowa na własne potrzeby to spróbował bym to wyrzeźbić ściernicą trzpieniową montowaną w wiertarce.
Wycięcie to jedno, pytanie co z tym zrobisz dalej. Jeśli chciałbyś to spawać metodą TIG to faktycznie warto było by tak przygotować materiał, by ładnie dolegał i nie było szpar, jeśli jednak chciałbyś to spawać migomatem to całe to precyzyjne przycinanie chyba mija się z celem, bo i tak będziesz musiał obrobić spoinę po spawaniu (no chyba, że to ta wersja do garażu gdzie piękno nie jest tak istotne).
Czy w otwór będzie wchodziła rurka która będzie dospawana, czy też rura ze szpilką 8mm i od spodu przykręcisz to nakrętką? (wtedy ważna była by dokładna średnica by rurka nie miała luzu.
Napisz skąd jesteś, bo może zamiast kombinować jak to zrobić ktoś wrzuci 3 rurki na frezarkę i machnie to w godzinkę...
I jeszcze takie pytanie, w jaki sposób zapewnisz położenie tych rur na swoim miejscu podczas procesu łączenia? Masz do tego jakiś szablon, uchwyt?