Stoję przed dylematem - mam sporo zleceń dodatkowych na wycinanie różnych osłon z mat gumowych PZ zbrojonych z przekładkami (włókniną nie aluminium) o różnych grubościach 2-20mm.
W celu usprawnienia i zwiększenia produkcji przygotowuje pomieszczenie w którym chciałbym postawić maszynę do obróbki numerycznej głównie tego materiału (ale nie wykluczam tez innych typu poliwęglany).
Chciałem spytać czy ktoś z forumowiczów ma styczność z wycinaniem gum PZ i jaki rodzaj maszyny radzilibyscie do tego rodzaju obróbki ? Ploter z głowica oscylacyjna ? Może bardziej iść w stronę lasera ?
Mam hobbystyczny laser o mocy 20W o małym polu roboczym który nie nadaje się na produkcje seryjną wiec myśle o lepszej maszynie w budżecie do 40k netto.
Chodzi mi głównie o odpowiedz na pytanie - co będzie najlepsze do cięcia gumy ? Ale tez nie chciałbym się ograniczać pod względem możliwości obrabiania (cięcia i grawerowania) pozostałych materiałów ( poliwęglan i drewno).
A jeśli już ploter oscylacyjny/laserowy to czy opłaca się kupować nowe urządzenie czy bardziej osobno głowice okablowanie i oprogramowanie ?(mam możliwość zrobić ramę samemu odpowiednio sztywną, tak samo elementy osłonowe ze stali/alu).
Pozdrawiam
