Olepiotr zgadzam sie ze nalezy dobrac plyty do detalu, jednak projekt nie bedize uzywany w celach komercyjnych wiec dlatego pozwalam na takie ustepstwa

Poprawiony rys

Dziękuję ,że zwróciłeś na to uwagę. Z tym gratem w tym przypadku to nie problem , ale płytę dociskową musiałbym podzielić wtedy na dwie części (a nie ma potrzeby!!!).olepiotr pisze:Tylko jest jedno ale... W tym rozwiązaniu grat otworów będzie w jedną strone a grat na obrysie w drugą. Jeśli nie ma to znaczenia to wszystko ok.WZÓR pisze:W tym miejscu chciałbym zwrócić uwagę na usadowienienie ,,głównego'' stempla (wykrawającego kontur) , który zamocowałbym na dolnej płycie przyrządu.
Wg mnie takie bazowanie nie jest dobre. Niewielki błąd w wykonaniu wykrojnika i otwory nie będą osiowe (fi35 i fi 60). Na pierwszych detalach będzie to niewidoczne, ale jeśli ma to "iść" z taśmy to przy błędzie np 0.01mm przy setnej sztuce błąd przesunięcia osi będzie 1mm!! Błąd 0.01mm będzie się powielał na każdym kolejnym detalu. Przy umieszczeniu pilota w stemplu okrawającym tego problemu nie majasiu... pisze:Bazowanie zwykłym pilotem na wyciętym kształcie zewnętrznym powinno wystarczyć (nie potrzebny nóż). Taśma idzie między listwami.
Nie rozumiem o czym piszesz? Dla mnie chodzi po prostu o ząbek - pilot, o który będziesz opierał taśmę po wycięciu sztuki. Są duże problemy z pilotami w stemplach (choćby z ostrzeniem - po ostrzeniu pilot wystaje), stąd lepiej przy wyjściu dać taki właśnie ogranicznik na którym opierasz taśmę. Przy tysięcznej sztuce niedokładność będzie taka, jak przy pierwszej, bo za każdym razem będziesz opierał taśmę w ten sam sposób. W ostateczności lepszym rozwiązaniem jest dołożenie dodatkowego stempla, wykrawającego otworek, na którym bazuje się taśmę przy cięciu. Nawiasem mówiąc jako taśmę będzie się używać najczęściej (przy tej grubości) pociętą na gilotynie blachę. Ciekawe, czy odpad (jak kiedyś) ktoś wykorzysta do budowy ogrodzenia?olepiotr pisze:Na pierwszych detalach będzie to niewidoczne, ale jeśli ma to "iść" z taśmy to przy błędzie np 0.01mm przy setnej sztuce błąd przesunięcia osi będzie 1mm!!